Eksim Yatırım Holding, 1986 yılında İstanbul’da bir Dış Ticaret Şirketi olarak kuruldu. Kısa bir süre içersinde gerçekleştirdiği un, hububat (buğday, arpa, yulaf vb.), yağlı tohum (soya fasulyesi, ayçiçeği, mısır vb.) ve petrol türevi (benzin, motorin, ham petrol vb.) ticareti faaliyetleriyle şirket, sektöründeki en büyük oyuncular arasına girmeyi başardı. 
Sonraki yıllarda ticari faaliyetlerinin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışında birçok gıda üretim (un, soya yağı, kepek, yem vs.) ve depolama tesisi yatırımları yapan Eksim Yatırım Holding, özellikle un sanayisinde ilk hammadde üreticisinden son tüketiciye ulaşan üretim ve tedarik zincirini kendi bünyesinde gerçekleştirebilen bir şirketler grubu haline geldi. 
2000’li yıllara gelindiğinde, Türkiye ve Dünyadaki değişen dinamikleri yakından takip eden şirket, emtia ticareti ve gıda sektörünün dışına çıkarak farklı sektörlerde de yatırımlar yapma kararları almaya başladı.
Eksim Yatırım Holding bugün, gıdadan enerjiye gayrimenkule kadar birçok sektörde gerçekleştirdiği yatırımlarıyla; ekonomisi, kültürel birikimi ve çeşitliliği ile dünyanın yükselen değeri Türkiye’nin öncü gruplarından birisi haline gelmiştir.
Özellikle yenilenebilir enerji alanında geniş bir proje portföyüne sahip olan Eksim Yatırım Holding, toplamda 247 MW lisanslı Rüzgar Elektrik Santrali projesiyle Türkiye’deki Rüzgar Enerjisi sektörünün lokomotiflerinden biridir. Yenilenebilir enerjinin diğer bir konusu olan hidrolik enerji alanında ise, Eksim Yatırım Holding 350 MW ı aşan bir proje portföyüne sahiptir. İnşası devam etmekte olan Doğu Karadeniz Bölgesi Rize İli sınırları içerisindeki Uzundere ve İncesu dereleri üzerindeki 63 MW kurulu güce sahip Uzundere 1 regülatörü ve HES projesinin ilk ünitesi Mayıs 2010 tarihinde devreye alınmıştır.
Eksim Yatırım Holding, gayrimenkul sektörü ile de çok yakından ilgilenmekte, Dünyanın gözbebeği İstanbul’da yükselen bölgenin en prestijli projelerini hayata geçirmektedir. Stratejik ortağı Sinpaş Yapı ile Sancaktepe’de Aquacity 2010, Acıbadem’de Ak-Asya, Zeytinburnu’nda Ottomare ve Ataköy’de KAT gibi projelerle ülkesinde ve bölgesinde yaşam standartlarını üst seviyelere taşımaktadır.
Türkiye’de ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil markasına sahip olan ve Türkiye’nin un sektöründe en büyük sanayi kuruluşlarından olan  Eksun Gıda Tarım San. ve Tic. A.Ş. ile Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş. firmaları gıda sektöründe Eksim Yatırım Holding çatısı altında faaliyet gösteren şirketler arasında yer almaktadır.
        

Eksim Yatırım Holding, " Global manada en üst seviyede üretim, hizmet ve çalışma standartlarını uygulayan, müşterilerine kesintisiz hizmet ve tedarik sağlayan bir kuruluş olarak; Türkiye ve Dünyada gıda, enerji ve gayrimenkul sektörlerinde verimli projeleri hayata geçirmek.
Eksim Yatırım Holding, " Etik değerlere saygılı, çevreci, insancıl ve verimli çalışarak kısa sürede etkili sonuç alabilen yapısıyla, faaliyet gösterdiği sektörlerde bir dünya markası haline gelerek Türk ekonomisine katkı sağlama ve tüm insanlığın yararına dünyayı daha yaşanabilir hale getirme’’ vizyonuna sahiptir.

1950’li yıllardan beri sektör içerisinde bulunan Eksim Yatırım Holding, Türkiye’de un denince akla gelen ilk Gruplar arasında yer almaktadır. Çatısı altındaki Eksun Gıda Tarım San. ve Tic. A.Ş ile Altınapa Değirmencilik Tic. ve San. A.Ş firmalarıyla grubun toplam buğday kırma kapasitesi 1.375 MT/gün dür. 
Türkiye deki un sektörünün lokomotiflerinden olan Eksim Yatırım, aynı zamanda gerçekleştirdiği ihracat faaliyetleriyle de Türkiye’ye en çok döviz kazandıran firmalar arasında bulunmaktadır. Eksun Gıda Tarım San. ve Tic. A.Ş yapmış olduğu ihracatlarıyla İstanbul Sanayi Odasının yayınladığı Türkiye’nin en büyük 500 firması listesindeki haklı yerini almıştır.
Ayrıca Eksim Yatırım bünyesinde, 1970 yılında Türkiye’de ilk paket ununu piyasaya süren Sinangil markası da bulunmaktadır. Sinangil bugün gıda alanında yaptığı Ar-Ge çalışmaları, inovasyon, ürün çeşitliliği, kalitesi ve pazar penetrasyonu ile ülkemizde lider mutfak markalarından biri konumunda bulunmaktadır.

Altınapa Değirmencilik, Alpa Unları markasıyla Türkiye’nin “ilk lüks un üreten fabrikası” olarak 1950 yılında faaliyetine başlamıştır. 2001 yılında Eksim Yatırım Holding bünyesine katılan Altınapa, bugün 45.000 ton buğday depolama kapasitesiyle, üretilen unları 4.000 tonluk un silolarında depolayarak ürün taleplerine modern ve hızlı bir şekilde cevap vermektedir. İleri üretim teknolojisi ve üretimde kullanılan özel buğdaylar; kalite standardına ve marka gücüne temel oluşturmaktadır. İç ve dış pazarlarda Türkiye’nin lider un fabrikası olan Altınapa, tüm yerli sanayi kuruluşları içerisinde her yıl üst sıralarda yer almaktadır.

Eksun ürünlerinin ve hizmetlerinin kalitesi mevcut kalite politikası ışığında belirlenir. Üretim süreci uluslararası kalite sertifikaları standardına uygun biçimde şekillendirilmiştir. 
Her geçen gün yeni geliştirmelerle kalitesi artırılan modern tesisleri ile, Eksun sektöründeki lider kuruluşlardan birisi olmayı başarmıştır.

İş Başvurusu İçin Tıklayınız